Dřevnovice

URL: www.drevnovice.cz
E-MAIL: ou@drevnovice.cz

Na soutoku řeky Hané a Pačlavského potoka (Tištínky) leží obec Dřevnovice. Její dějiny sahají až do II.poloviny 13.století, kdy zde stála podle dobových pramenů dřevěná tvrz.

O dávném osídlení zdejšího kraje svědčí i nález z doby kamenné (2500 let př.n.l.) - velké rádlo s otvorem. Obec se postupně rozrůstala a ještě v minulém století tady byla vinopalna, pila, cihelna, záložna, mlýn, konzum, olejna a lázně.

K aktivnímu odpočinku slouží tzv. Areál zdraví, kde jsou různá hřiště - např,  tenisový kurt, hřiště na malou kopanou a kulturní dům s hospodou.

 

 


Kulturnámi památkami jsou boží muka (pol. 19.stol.), kříž u mlýna z roku 1857 a kříž na návsi z roku 1880, který byl v roce 2002 renovován.

 

 

 

 

 

Ovocná zahrada - to je kousek skutečné přírody.

Vedle školního dvora byla vybudována zcela nová ovocná zahrada s květinami a bylinkami, kde pro děti bude jistě zajímavé sledovat, jak dlouho opravdu roste jahoda, jak dozrává jablko a zjišťovat,  že reálná doba růstu rostlin je jiná než v počítačových hrách.

Můžou si zde prohlédnout klíčící rostliny, řadu kvetoucích barevných druhů, které lákají hmyz a umožňují život dospělým motýlům, housenkám a jiným brouků

Dlouhověké vzrůstné stromy , zde byly vysázeny nejen pro nás, ale i pro naše děti a vnoučata.

 

 

Odkazy

 

Mateřská škola Dřevnovice

 

Hasiči Dřevnovice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Správní úřady s působností pro obec Dřevnovice:

Vyhledat v textu

30. 9. Jeroným

Zítra: Igor

Kontakt na manažerku paní Loučkovou

 

          tel.č. 602508690

emailová adresa

ucetni@nemcicko.cz

Pivín 220, 79824, Pivín

 

    

          MRG Němčicko

ID datové schránky.

y2dchh7

 

 

Návštěvnost stránek

299744
Mikroregion Němčicko