Nezamyslice

URL: www.nezamyslice.cz 
E-MAIL: nezamyslice@iol.cz

Až pojedete autem z Brna směrem na Zlín, projedete i částí Nezamyslic. Zastavte se a prohlédněte si vesnici Olomouckého kraje roku 2000. Určitě budete překvapeni a jistě potvrdíte, že uvedený titul získaly Nezamyslice právem stejně jako statut městyse, který jim udělil svým dekretem František Josef II.

Významnou památkou v Nezamyslicích je barokní kostel sv. Václava z roku 1701. Před kostelem stojí tři barokní sochy z 18.stol (sv. Florián, sv. Juda Tadeáš a sv. Jan Nepomucký), které se výrazně uplatňují v ose náměstí před kostelem. Památkově významné je i sousoší Pieta umístěné za kostelem.

V roce 1764 byl zde postaven zámek, který slouží v současné době jako ústav sociální péče pro mentálně postiženou mládež. Na jeho místě stála v minulosti tvrz, která byla sídlem pánů z Nezamyslic.

Nedaleko Nezamyslic směrem na západ najdeme kapličku Panny Marie, stojící na prameni chladné osvěžující vody. Je  to již 100 let vyhledávané poutní místo. Poutě se zde konají 2x do roka, a to v srpnu a září.

Od roku 1960 k Nezamyslicím patří i místní část. Těšice s kapličkou Panny Marie Lurdské a zachovalou boží mukou.

Za horkých letních dnů naleznete chladivou koupel i občerstvení na moderním koupališti, které je součástí velkého sportovně rekreačního areálu.

 

Správní úřady s působností pro obec Nezamyslice:

Vyhledat v textu

30. 9. Jeroným

Zítra: Igor

Kontakt na manažerku paní Loučkovou

 

          tel.č. 602508690

emailová adresa

ucetni@nemcicko.cz

Pivín 220, 79824, Pivín

 

    

          MRG Němčicko

ID datové schránky.

y2dchh7

 

 

Návštěvnost stránek

299745
Mikroregion Němčicko