Pivín

URL: www.pivin.cz
E-MAIL: obec@pivin.cz

Obec Pivín leží v kotlině Prostějovské pahorkatiny otevřené na severovýchod a jihovýchod. Dominantou obce a jejím centrem je malebná náves s parkovou úpravou a kostelem sv. Jiří.

První zmínku o obci najdeme v úředních listinách již z roku 1321, kdy českých král Jan Lucemburský zastavil Tovačov a Pivín s přilehlými osadami Jindřichu z Lipé.

 Lidové tradice v obci udržuje Divadelní společnost Větrák, která byla zalořena v roce 1991. Navštivte v předjaří Pivín, kdy se konají po dva večery tradiční ostatky. Nebo na jaře, kdy pokračují Větráci pálením čarodějnic, v létě tradiční Domlácenou a začátkem zimy Mikulášskou závavou.


V roce 2002 byla obec Pivín pořadatelem již 4. ročníku zábavného programu "Mikroregion Němčicko se baví". Soutěžní družstva ze všech obcí mikroregionu soupeří mezi sebou v netradičních disciplínách - jako je například jízda na čas se starosty ve "služebních vozidlech" zednických kolečkách, nebo soutěž v pojídání tvarůžků.

Přijeďte se podívat na další ročníky soutěže "Mikroregion Němčicko se baví". Ve které obci to bude, se dozvíte na každém obecním úřadu mikroregionu.


 

 

Správní úřady s působností pro obec Pivín:

Vyhledat v textu

30. 9. Jeroným

Zítra: Igor

Kontakt na manažerku paní Loučkovou

 

          tel.č. 602508690

emailová adresa

ucetni@nemcicko.cz

Pivín 220, 79824, Pivín

 

    

          MRG Němčicko

ID datové schránky.

y2dchh7

 

 

Návštěvnost stránek

299745
Mikroregion Němčicko