Tvorovice

URL: www.tvorovice.cz
E-MAIL: tvorovice@volny.cz

 

Obec Tvorovice najdeme v jihovýchodním cípu mikroregionu. Obec leží na staré kulturní půdě, její kořeny lze spatřovat  až v 10. (snad) resp. 9. století. Nejstarší písemný záznam v zemských deskách k roku 1367 uvádí vlastnické poměry majetků zpětně k roku 1357, kdy před tímto datem vlastníkem majetku je uveden Martin z Tvorovic.

 Nejstarší část obce, Staré Tvorovice, která byla ve 14.-18. století klášterním dvorem, nachází se v dolní části obce. Novější část obce, Nové Tvorovice, vznikla v 18. stol., po zrušení klášterního dvora, jako samostatná osada, která byla v 19. stol. sloučena s původní obcí v obec jednu, s názvem Tvorovice.

       Ještě v nedávné minulosti (18. stol.) byly v obci čtyři velké chovné rybníky, jako pozůstatek někdejšího rybného hospodářství.

      

 Rybniční hospodářství v minulosti doplňovala pole, louky, vinice, lesík, zpracování lnu, konopí - svědčí o tom záznamy v kronikách.

       Upomínkou na dávnou slávu, je vybudování jednoho rybníka, doplněného vysazovanou parkovou úpravou. Občané Tvorovic, ale nejen ti, mají možnost využívat toto místo k odpočinku a relaxaci.

      Obec měla ve svém znaku plovoucí rybu a srp a podle toho byl v současnosti zpracován heraldiky nový znak a prapor obce; oba symboly byly v roce 2002 slavnostně vysvěceny.

Správní úřady s působností pro obec Tvorovice:

Vyhledat v textu

30. 9. Jeroným

Zítra: Igor

Kontakt na manažerku paní Loučkovou

 

          tel.č. 602508690

emailová adresa

ucetni@nemcicko.cz

Pivín 220, 79824, Pivín

 

    

          MRG Němčicko

ID datové schránky.

y2dchh7

 

 

Návštěvnost stránek

299744
Mikroregion Němčicko