ročník 2001 Víceměřice

 

    Obec Víceměřice byla organizátorem akce Mikroregion Němčicko se baví v roce 2001. Zábavné odpoledne se uskutečnilo v sobotu 1. září. Mezi významnými hosty této události byl tehdejší hejtman Olomouckého kraje Jan Březina, přednosta Okresního úřadu v Prostějově Lubomír Šobich, krajský radní Miroslav Horák, poslanec Ivan Langer či poslanec Miloslav Vlček.

     Sobotní ráno přineslo déšť, což pořadatelům přidalo vrásek na čele. Naštěstí se počasí slitovalo a odpoledne se vyčasilo. Během dopoledne pořadatelé dokončili poslední úpravy na hřišti, prodejci si připravili své stánky a zvukaři se ZUŠ celý prostor hřiště ozvučili. Návštěvníky i soutěžící vítala  na hřišti svým hudebním vystoupením kapela "Správní kluci" z ÚSP Víceměřice. Ve 13.00 hod. za účasti hostů, zástupců jednotlivých obcí a soutěžících družstev šestnácti obcí Mikroregionu zahájili akci moderátoři Pavel Jan Riedl a Josef Johan Kubáník. Po úvodním slově a přivítání hostů a všech přítomných zazněla píseň, která provází mnohé akce Mikroregionu "Spolu dokážem více spolu najdeme cíl, každý jsme jeden díl. Spolu dokážem říct, co každý dlouho si přál..."

     Soutěžní klání mohlo začít. Na regulérnost soutěže dohlížel sbor rozhodčích pod vedením pana Jana Kopečného, ředitele ZŠ Klenovice. Panu Kopečnému pomáhali další rozhodčí z řad hasičů Němčického okrsku. Družstva bojovala v netradičních disciplínách. Prvním úkolem bylo postavit z lidských těl věž, o co největším počtu pater, přičemž nejnižší patro musí stát na svých nohách. Druhou soutěží byly - paterčata na útěku. Soutěžící byly k sobě svázáni nad kotníky a společně měli co nejrychleji urazit předem vytýčenou trasu. Třetí soutěž měla název drift. Byla spojena s překvapením. Úkolem soutěžících bylo přenést jednoho člena družstva na dřevěných paletách. Překvapením byla podmínka obléct přenášeného člena do co největšího počtu oděvů. Štafetový trakařkros byla poslední disciplína, která probíhala u rybníka. Na dřevěné lávce přes rybník převezl soutěžící zednická kolečka, na druhém břehu nabral na záda dalšího člena družstva a s ním musel přejít přes lávku nazpět. Bohužel některým soutěžícím se nepodařilo přejít bezpečně po lávce a tak nejeden soutěžící okusil chlad i zápach stojaté vody.

     Mezi jednotlivými soutěžemi předvedl své umění Železný Ali, který zaujal děti i dospělé. Hlavně dětem pak bylo určeno zábavné vystoupení kouzelnického dua Fernando a Anette. Ukázkou lidového folklóru z Balkánu se přestavil chorvatský soubor Mačkovec.

     Po skončení soutěží rozhodčí sečetli výsledky a určili pořadí jednotlivých družstev. Před vyhlašováním vítězů byla vylosována tombola. Pak už začalo vyhlašování a předávání pohárů vítězům. Vítězem 3. ročníku akce Mikroregion se baví se stalo družstvo z obce Hruška, na druhém místě skončil Pivín a na třetím místě Víceměřice. Ceny předal poslanec ČSSD Miloslav Vlček. Na závěr pozval starosta Pivína všechny na další ročník právě do Pivína.

     Od 19.00 hodin byla připravena taneční zábava ve Svodnici se skupinou ANIMO-BAND p.Štěpánka pro soutěžící i návštěvníky.

    

 

 

 

 

 

 

Vyhledat v textu

30. 9. Jeroným

Zítra: Igor

Kontakt na manažerku paní Loučkovou

 

          tel.č. 602508690

emailová adresa

ucetni@nemcicko.cz

Pivín 220, 79824, Pivín

 

    

          MRG Němčicko

ID datové schránky.

y2dchh7

 

 

Návštěvnost stránek

299745
Mikroregion Němčicko