Významní lidé

PIVÍN

 Již několik týdnů se chystám, že napíšu pár řádků o jedné osobnosti,

pivínském rodákovi. Rozhodl jsem se k tomu, když jsem zabrousil na webových stránkách  Mikroregionu Němčicko na stránku „významní lidé“.

Myslím si, že P. Augustin Gazda OSB (* 1960) je skutečná osobnost obce Pivín a do rubriky „významní lidé“ patří jednoznačně.

V osmdesátých letech v době totality emigroval jako mladík do Itálie. Zde vstoupil do semináře, aby vystudoval na kněze. Svojí pílí, houževnatostí a především vírou v Boha se mu to podařilo. A tak po sametové revoluci se mohl vrátit do vlasti. V sobotu dne 5.července 1991 tak Pivín zažil velkou slávu – primici svého rodáka P. Augustina Gazdy OSB. V roce 1997 byl jmenován  převorem a administrátorem Benediktinského opatství v Rajhradě. Převzal objekt kláštera zdevastovaný komunistickým režimem. Se spolubratry benediktiny tak postupně vrací klášteru v Rajhradě svoji původní tvář. Není to práce vůbec jednoduchá a lehká. Při tom ještě plní funkci faráře v Rajhradě.

Otec Augustin je navíc vynikajícím kazatelem a znalcem historie. Můžeme tyto jeho schopnosti obdivovat při každé návštěvě Pivína nebo jiné okolní obce.

V těchto dnech se P. Augustin dožívá padesáti let. Vyprosme  mu pevné zdraví,    veselou mysl a hodně sil do další práce u Panny Marie Pivínské.  

Zapsal  Jiří Vrba, únor 2010

 VÍCEMĚŘICE

Monika Fialková

Monika Fialková se narodila 8. 12. 1985 v Prostějově, a nyní žije ve Víceměřicích. Základní školu absolvovala v Nezamyslicích, momentálně dálkově studuje konzervatoř herectví.

Po účasti v DO-RE-MI se Monika dala dohromady s hercem a moderátorem Pavlem Trávníčkem, se kterým natočila duety, které zazní na cd Nesplněný sen a momentálně spolu vystupují na různých akcích.

 

 

 

 

 

 

 

 Helena Fibingerová

Helena Fibingerová se narodila 13. 07. 1949 ve Víceměřicích. Patří k nejlepším koulařkám atletické historie. Její světový rekord v této disciplíně z haly (22,50 m) je k roku 2008 (po 31 letech) stále v platnosti. Dnes je podnikatelkou (spoluvlastní pekárnu), funkcionářkou Českého atletického svazu a místopředsedkyní Rady České televize.

 

TIŠTÍN   

Jana Horáková z Tištína se zúčastní Olympijských her v Pekingu jako závodnice bikrosu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

MOŘICE

Význámnou nositelkou hanáckých tradic je rodačka Jarmila  Buriánová  http://www.morice.cz/index.php?nid=2039&lid=CZ&oid=211646

Jitka Buriánová

MOŘICE - Nejlepší sportovcem pocházejícím z Mořic je JITKA BURIÁNOVÁ. Tato mladá atletka reprezentovala republiku na LOH 2000 v Sydney.

Vyhledat v textu

20. 10. Vendelín

Zítra: Brigita

Kontakt na manažerku paní Loučkovou

tel.č. 602508690

emailová adresa

ucetni@nemcicko.cz

 

     Pivín 220, Pivín 79824

          MRG Němčicko

ID datové schránky.

y2dchh7

Měření průtoku vody

měření řeky Hané ve Vyškově

http://www.i-prostejov.com/

Návštěvnost stránek

278234
Mikroregion Němčicko